Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

„Kasza na stół, na zdrowie, na co dzień”

O Kampanii

„Lubię kaszę – kasza na stół, na zdrowie, na co dzień” to ogólnopolska kampania, która ma zachęcić Polki i Polaków do częstszego spożywania kaszy i wprowadzenia jej na stałe do codziennej diety całej rodziny.

Przyczyny kampanii

Produkty zbożowe stanowią ważny element piramidy żywienia, zaraz za warzywami i owocami. Wskazane dzienne spożycie wynosi 5-6 porcji, przy czym połowę zjadanych produktów zbożowych powinny stanowić produkty pełnoziarniste.
Niestety, często osoby na diecie rezygnują w pierwszej kolejności z pieczywa, mąk i kasz. To duży błąd, gdyż ubogie w produkty zbożowe posiłki nie zapewniają organizmowi odpowiednich wartości odżywczych, a co za tym idzie, nie są w pełni zbilansowane i mogą wpłynąć na pogorszenie stanu naszego zdrowia.

Motyw przewodni VI edycji kampanii to „Jesz kaszę = masz energię”.

Pokażemy jak w prosty i kreatywny sposób przygotować zdrowe, smaczne i sycące dania z wykorzystaniem rodzimych rodzajów kaszy. Zaczynając dzień od śniadania i drugiego śniadania z kaszą, dostarczysz sobie energii na cały dzień. A co najważniejsze – kasza jest dobra dla każdego, niezależnie od wieku! Dla dzieci, młodzieży, kobiet w ciąży, dorosłych, dla całej rodziny.

Organizator kampanii

Organizatorem działań, sfinansowanych ze środków Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych, jest Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych.