„Kasza na stół, na zdrowie, na co dzień”

Nasi eksperci

Katarzyna Foszner - ekspert ds. żywienia

Katarzyna Foszner - ekspert ds. żywienia

Pani Kasia jest dietetykiem medycznym. Pomaga swoim pacjentom w osiąganiu wymarzonej wagi i poprawy zdrowia. W swoim zawodzie stara się również realizować ideę propagowania zdrowego żywienia, bazującego na naturalnej żywności. Ponieważ kasza niewątpliwie należy do takich produktów, z wielkim entuzjazmem przystąpiła do udziału w kolejnej edycji kampanii.


To, że kasza jest smaczna i zdrowa, doskonale wie większość jej pacjentów oraz… 6-letnia córka Hania! Aktualnie pomaga nam przekonać do kaszy jeszcze szerszą grupę Polaków :)

 

- Kasza powinna być kluczowym elementem w diecie każdego z nas. Niezależnie od wieku, regularne spożywanie kasz może chronić przed m.in.: nadwagą i otyłością, zaparciami, osteoporozą, chorobami układu pokarmowego, miażdżycą, udarami i zawałami, a także cukrzycą typu II. Kasze, zwłaszcza te gruboziarniste, są źródłem węglowodanów złożonych. Po ich zjedzeniu we krwi długo utrzymuje się stabilne stężenie glukozy, która stanowi jedyne w swoim rodzaju paliwo dla mózgu i przez to warunkuje jego prawidłową pracę - mówi Katarzyna Foszner